• Kontaktujte nás na: +420 604 239 996

Klimatizace a chlazení

Jsme proškoleným partnerem klimatizačních jednotek Baxi, Samsung, Sinclair a Gree. Váš comfort v létě je pro nás stejně důležitý jako v zimě.

 

Jak si doma jednoduše upravit klima bez náročné rekonstrukce? Pojďte s námi naplánovat rychlou a dostupnou cestu.


Léto vždy přináší vysoké teploty a poptávku po „zázraku“ zvaném klimatizace. Klimatizační jednotky dokáží z horkého vzduchu uvnitř domu vytvořit lahodné chladno. Principiálně jsou podobné ledničkám, které se hodí nejen v létě. Co to vlastňe je a jak tato zařízení fungují?
Klimatizace (zkratka AC z anglického air conditioning) je zařízení pro úpravu teploty, čistoty a vlhkosti vzduchu uvnitř budovy. Klimatizace má venkovní a vnitřní jednotku, mezi sebou jsou propojeny měděným potrubím a elektrikou.
Základ se skrývá ve fyzikální chemii. Ta nám ve zkratce říká, že když se kapalina odpařuje a mění na plyn, absorbuje a odvádí teplo z jednoho prostoru do druhého. 
  V létě ochladí a v zimě zahřeje
  Elegantní design a snadné ovládání
  Nízká spotřeba, získává energií z okolního ovzduší
  Odstraní prach i nečistoty a pozitivně ovlivňuje zdraví 


Klimatizací můžeme dělit na provedení monosplit a multisplit.
  • monosplitová klimatizace - se skládá z jedné vnitřní jednotky a jedné venkovní jednotky. Vnitřní jednotka obsahuje ventilátor, výparník a řídící elektroniku. Ve venkovní jednotce se nachází kompresor, expanzní ventil, kondenzátor a řídící elektronika.
  • multisplitová klimatizace - jedná se o stejné zařízení pouze s tím rozdílem, že vnitřních jednotek může být více. V dnešní době většina výrobců nabízí na jednu venkovní jednotku "pověsit" až 5 vnitřních klimatizací.


 

  • Mobilní klimatizace - Nejlevnějším typem klimatizace je ta mobilní. A to nejen v porovnání s pořizovacími náklady, ale i díky svému jednoduchému zapojení, které nevyžaduje žádné stavební úpravy. 

 

 

  • Nástěnná klimatizace - Jedná se o základní typ klimatizačních jednotek, které patří ve většině případů mezi nejlevnější. Je prostorově nenáročná s velmi přívětivým designem, který nenarušuje ráz interiérů.

 

 

  • Kazetové klimatizace - Kazetová klimatizace je určená pro montáž do stropů. Lze ji umístit do sádrokartonových stropů, ale primárně je určena do kazetových podhledů.

 

 

  • Podstropně - parapetní klimatizace - Tyto klimatizace se zavěsí přímo pod strop. Tyto jednotky se nepyšní designem, ale především svým chladícím výkonem a množstvím vzduchu, které jsou schopny zpracovat.

 

 

  • Kanálová klimatizace - Jedná se o zařízení, která jsou určena pro takzvanou neviditelnou instalaci.

 


Poptejte u nás systémy rekuperace s kompletní montáží a uvedením do provozu už od 18.000,- Kč.
Na základě projektu nebo osobní prohlídky Vám navrhneme tu nejlepší volbu pro vaší pohodu a klima.
Vyplňte formulář a my Vám pošleme zpět kompletní nabídku na email.

 

 

Nezávazná poptávka klimatizace